tel.: (+48) 500 513 200 lub 032 724 32 23  /  tynksystem@gmail.com

Tynki na ogrzewanie scienne

Tynki na ogrzewanie ścienne położone przez Tynk System gwarantują Państwu poczucie komfortu w ciepłym i przytulnym wnętrzu, którego ściany są trwałe, bezpieczne i doskonałe z wyglądu.

W ostatnim czasie szybko rośnie zainteresowanie innymi niż tradycyjne (konwekcyjne - grzejnikowe) sposobami ogrzewania budynków. Doskonałą alternatywą jest ogrzewanie ścienne. W tym przypadku większość strumienia ciepła (90%) przekazywana jest do pomieszczenia na drodze promieniowania, a nie konwekcji. Z tego względu ogrzewanie ścienne jest najbardziej zbliżone do optymalnego. Całkowity poziom temperatury może zostać obniżony o 1° do 3°C, dzięki temu możemy obniżyć koszty eksploatacji nawet o 30%.

Wodne ogrzewanie ścienne wykonuje się montując rury na ścianie za pomocą odpowiednich elementów - listw, haków dyblowych. Instalacje wodnego ogrzewania ściennego układa się w odstępach 10-20 cm. Rurę zasilającą prowadzi się od dołu ku górze ściany w formie wężownicy. Po ułożeniu przewodów w ścianie pokrywa się je tynkiem o grubości ok. 2 cm, minimum 1 cm od górnej powierzchni rur.

Tynki stosowane przy ogrzewaniu ściennym muszą gwarantować dobrą przewodność cieplną, którą osiąga się przez wysoką gęstość tynku po wyschnięciu. Dlatego stosujemy specjalne zaprawy tynkarskie do wykonywania jednowarstwowych tynków maszynowych. Przewidywana grubość tynku wynosi 10mm nad rurą, co daje całkowitą grubość tynku 25mm. Na tak położone i wygrzane tynki można nakładać okładziny ścienne: glazurę, tapety, malowanie zgodnie z wytycznymi i technologią przewidzianą przez producenta tych produktów.

Tynki na ogrzewanie ścienne (agregatem) wykonujemy na terenie śląska (Katowice, Mysłowice, Sosnowiec, Zabrze itp.) oraz w małopolsce.