TYNKI GIPSOWE
ZAPRASZAMY DO KONTAKTU!

Zalety tynku gipsowego

Główną zaletą tynków gipsowych jest wysoka jakość powierzchni. W przeciwieństwie do tynków cementowo-wapiennych, tynki gipsowe nie zawierają grubego kruszywa, dzięki czemu charakteryzują się o wiele gładszą powierzchnią niż tynki cementowo-wapienne. Tynki gipsowe wykonuje się techniką jednowarstwową, od razu wykańczając powierzchnię ostatecznie.

Zastosowanie

Dzięki zastosowaniu gotowych mieszanek powierzchnia wykonanych tynków jest równa, gładka i jednolita we wszystkich miejscach. Tynki gipsowe mogą być stosowane wszędzie, oprócz pomieszczeń, które określamy jako ewidentnie mokre, gdzie wilgoć występuje stale i w dużych ilościach. Są to na przykład baseny pływackie czy łaźnie.

TYNKI GIPSOWE TWARDE
ZAPRASZAMY DO KONTAKTU!

Zalety tynku gipsowego twardego

Tynki gipsowe wybierane są z uwagi na swoje zdolności pochłaniania z otoczenia nadmiaru wilgoci i oddawania jej, kiedy powietrze staje się zbyt suche, w konsekwencji tworzenie we wnętrzach przyjaznego klimatu. Są jednak mniej twarde i mniej odporne na uderzenia niż tynki cementowo-wapienne, które z kolei są zimne i szorstkie. Chcąc połączyć zalety tynków gipsowych i tynków cementowo-wapiennych, stworzono tynk gipsowy równie odporny na uderzenia jak tynk cementowo-wapienny, bardzo twardy i wytrzymały.

Zastosowanie

Ma to bardzo duże znaczenie, gdyż umożliwia to stosowanie gładkiego tynku gipsowego w obiektach o intensywnym natężeniu ruchu oraz w miejscach szczególnie narażonych na uszkodzenia, takich jak szkoły czy szpitale, obiekty użyteczności publicznej, a także biura czy budynki mieszkalne. Podsumowując, maszynowe tynki gipsowe o podwyższonej twardości zachowują wszystkie zalety tynków gipsowych, z jednoczesnym zachowaniem twardości porównywalnej z twardością tynków cementowo-wapiennych.

TYNKI cementowo-wapienne
ZAPRASZAMY DO KONTAKTU!

Zalety tynku cementowo-wapiennego

Uniwersalność tynków cementowo-wapiennych polega na możliwości stosowania ich zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynku, w pomieszczeniach suchych lub o podwyższonej wilgotności. Można je także stosować w pomieszczeniach nieogrzewanych, takich jak garaże. Są też bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Zastosowanie

Tynki cementowo-wapienne nazywane są również tynkami tradycyjnymi. Tynki nakładamy maszynowo, profesjonalnym agregatem tynkarskim, z zastosowaniem wyłącznie gotowych mieszanek wiodących producentów. Trwałość tynków cementowo-wapiennych i wapiennych szacuje się na minimum 50-80 lat.

TYNKI na ogrzewanie ścienne
ZAPRASZAMY DO KONTAKTU!

Zalety tynku

Od kilku lat możliwe jest również tynkowanie powierzchni, na których ułożone jest ogrzewanie ścienne. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalnych mieszanek, ulepszonych tak, aby tynki były wytrzymałe na skurcze, którym tynki są poddawane przy dużych wahaniach temperatury. Jesteśmy jednymi z nielicznych, którzy mają duże doświadczenie w układaniu tynków maszynowych na ogrzewanie ścienne.

Zastosowanie

Już kilka lat temu zostaliśmy wybrani przez katowicką firmę Fortres do ułożenia 15000m2 tynków na ogrzewaniu ściennym. Tynki tego typu układa się grubszą, kilkucentymetrową warstwą, a od zwykłego tynku dylatowane są specjalnymi listwami dylatacyjnymi. Zachowują wszystkie właściwości maszynowego tynku gipsowego, są trwałe i gładkie.

POTRZEBUJESZ PORADY?
ZAPRASZAMY DO KONTAKTU!

Prosimy o kontakt telefoniczny lub o przesłanie wiadomości email.
Skontaktujemy się z Państwem najszybciej, jak to możliwe.